NAVODILO ZA e-PRIJAVO

NAVODILO ZA e-PRIJAVO.pdf

Učenci se skupaj s starši doma prijavljate na izbirne predmete elektronsko v programu LoPolis, z dodeljenim uporabniškim imenom in geslom, ki ste ga prejeli že lani (4.-9. razred) oz. ga prejmete na novo (3. razred) od učitelja računalništva, Cveta Prevodnika, oz. razrednikov.

Če kdo doma nima interneta, naj svojo izbiro skupaj s svojim geslom čim prej sporoči po e-mailu Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled. ali se oglasi v šoli pri pomočnici ravnateljice Marini Hojnik Tanko ali pri učitelju Cvetu Prevodniku.

Najprej greš na spletno stran www.lopolis.si, Moja šola, Izbirni predmeti, vneseš uporabniško ime in geslo, potem označiš želene izbirne predmete.

Izberete 2 ali največ 3 ure (nemščina ima 2 uri, ostali predmeti pa 1).

Najprej se odločite za želene predmete (modra puščica), potem pa še za rezervne (rumena puščica).

Če boste uveljavljali glasbeno šolo, namesto obveznih izbirnih predmetov označite tudi število ur (1 ali 2).

NEOBVEZNO (če želite) se učenci od 3.-5. in od 6.-8. razreda prijavite na neobvezne izbirne predmete (NIP).

Izberete največ 2 uri (nemščina ima 2 uri, ostali predmeti pa 1).

Preverite svoj izbor na vrhu spletne strani in jo zaprite.

Najprej pa si preberite priložena splošna navodila in opise obveznih in neobveznih izbirnih predmetov, da se boste lažje odločili.

Rok prijav za vse je 31. maj 2020.

Po tem datumu bo izbor zaključen in izbirni predmeti, ki se bodo izvajali v naslednjem šolskem letu, določeni.

NOVO za 3. in 6. razred!

Za učence 6. razreda:

OBVEZNO se vsi učenci od 6.-8. razreda prijavite na obvezne izbirne predmete (OIP). Izberete 2 ali največ 3 ure (nemščina ima 2 uri, ostali predmeti pa 1).

Če boste uveljavljali glasbeno šolo namesto obveznih izbirnih predmetov, označite tudi število ur (1 ali 2).

NEOBVEZNO (če želite) se učenci od 6.-8. razreda lahko dodatno prijavite tudi na neobvezni izbirni predmet (NIP). Ponujena je nemščina (nadaljevalna). Izberete jo lahko, če ste jo prejšnja leta že obiskovali, če pa ste začetniki, je smiselno, da se prijavite na obvezni izbirni predmet – nemščina.

Vendar bodite pozorni na to, da boste imeli v tem primeru še dodatne ure pouka (poleg obveznih izbirnih predmetov).

Za učence 3. razreda:

NEOBVEZNO (če želijo) se učenci od 3.-5. razreda prijavijo na neobvezne izbirne predmete (NIP).

Ponujamo nemščino, računalništvo in šport. Izberejo največ 2 uri (nemščina ima 2 uri, ostali predmeti pa 1).

Marina Hojnik Tanko

lop