spletna

Dragi učenci!

Glede na razmere, v katerih smo se znašli zaradi koronavirusa, vam spodaj naštevamo snovi, naloge in zadolžitve v obsegu desetih šolskih ur – ki bi jih sicer v dveh tednih opravili v šoli – vi pa jih v naslednjih štirinajstih dneh opravite doma sami. Predlagamo, da delate po sklopih, kot so označeni spodaj.

Želimo vam, da ostanete zdravi in se vidimo kmalu!

Učiteljici slovenščine Kristina Radoš Janežič, Mateja Rokavec

1. Rešite naloge v DZ, 2. del: str. 82-87, naloge 1-19.

V zvezek zapiši naslov: OPIS NARAVNEGA POJAVA in napiši kratek povzetek pravil s strani 87 (zelen okvirček).

1. V DZ, 2. del, reši: str. 105-111, naloge: 1-15

V zvezek zapiši naslov: OCENA in napiši kratek povzetek pravil s strani 109 (rdeč okvirček).

Izberi film, ki si si ga pred kratkim ogledal in napiši oceno, kot si se naučil s pomočjo DZ. Besedilo zapiši v zvezek.

1. V DZ, 2. del, reši: str. 125-129, naloge: 1-13.

V danih nalogah vadimo razumevanje besedila in utrjujemo že usvojeno znanje glagola.

Dodatne vaje utrjevanja samostalnika, pridevnika in glagola najdete v spletni učilnici za slovenščino ge. Rokavec.

DSP

Učenci, ki imate na urniku dodatno strokovno pomoč, obvezno rešite vaje za utrjevanje samostalnika, pridevnika in glagola, ki jih najdete v spletni učilnici za slovenščino ge. Rokavec.