piza

V petek, 19. aprila smo na šoli gostili vsem znanega Boštjana Gorenca Pižamo, ki je prevajalec, pisatelj, stand-up komik in raper. Za svoja dela je prejel številna priznanja in nagrade. Otroci in mladi ga kot prevajalca najbolj poznajo po legendarnem kapitanu Gatniku, nekateri tudi po gospodu Gnilcu, kot avtorja pa po zbirki stripov Šnofijeva druščina.

Predstavil se je v dveh različnih nastopih – za mlajše in starejše učence. Mi pa smo ga napovedali na kreativen način in sicer z dramatizacijo šestošolk iz ene izmed Šnofijevih zgodb in improvizacijsko igro devetošolcev. Nad njegovima nastopoma smo bili zelo navdušeni, zlasti zato, ker je dokazoval, zakaj je branje za življenje tako zelo pomembno in kako zelo zabavno je lahko. Intervju, ki je na koncu potekal v šolski knjižnici, sta vodili sedmošolki Anja in Živa. V avli šole je bila na ogled razstava likovnih izdelkov. Nekatere izmed njih smo na željo avtorja že poslali na njegov domači naslov.

Dragica Milojević