V petek, 18. 5. 2018, smo se učenci izbirnega predmeta šolsko novinarstvo, v organizaciji Ljudske univerze Celje, v sklopu tedna vseživljenjskega učenja, odpravili na predstavitev Radia Celje ter časopisa Novi Tednik. Iz šole smo se peš odpravili do Ljudske univerze, od koder smo se s še tremi njihovimi zaposlenimi napotili proti vsem dobro medijski hiši. Tam sta nas sprejeli urednici radia in časopisa. Povedali sta nam veliko zanimivih stvari o oddajah, člankih, novinarjih, njihovem delu ...

Pogledali smo si tudi radijski studio, kjer oddajajo v živo ali pa predvajajo vnaprej posnete oddaje ter glasbo, katere slišimo na radiu. Tudi sami smo se lahko preizkusili v vlogi radijskega napovedovalca in v živo povabili na naš dobrodelni koncert, ki bo v nedeljo, 3. 6. 2018 ob 17. uri v telovadnici naše šole. Ko smo se vrnili po stvari smo lahko listali še čisto prve časopise, ki so začeli izhajati 65 let nazaj. Vsi smo se veseli z novo dogodivščino vrnili v šolo.

Neja Lenart, 8. a