10. december – DAN ČLOVEKOVIH PRAVIC

• Objavljeno: 11 December 2019
  • Zadetkov: 18
amn
Pod okriljem Amnesty International se bomo tudi letos udeležili vseslovenskega in svetovnega maratona pisanja apelov, saj smo videli, da apeli res delujejo in smo tako že pomagali številnim ogroženim skupinam ali posameznikom. Odločili smo se, da bomo spet sodelovali. Za pero bomo poprijeli v knjižnici, med 16. in 21. decembrom, kjer bodo učencem predstavljeni primeri kršitev.

Pomagate pa lahko tudi vi. Kliknite na spodnji naslov in oddajte svoj glas oziroma podpis.

Link Amnesty International - apeli: http://www.amnesty.si/aktualne-peticije-in-apeli.html

MARATON PISANJA APELOV – Pridružite se tudi vi.

Saj veste, vsako pero šteje!

Mentorica projekta Človekovih pravic: Anja Kunej

UMETNOSTNO DRSANJE

• Objavljeno: 11 December 2019
  • Zadetkov: 21
Naši umetnostni drsalki Lana in Tena Evelyn Škalički sta nastopili na veliki Mednarodni tekmi Santa Claus Budapest. Lana je osvojila odlično 13. mesto v zelo hudi mednarodni konkurenci. Tena Evelyn je pa podrla svoj rekord v točkah in premagala vse tekmice na tekmovanju ter osvojila 1.mesto.
drsq
Čestitamo!

POEZIJA V BARVAH

• Objavljeno: 02 December 2019
  • Zadetkov: 49
poez
Z veseljem vam sporočamo, da smo izdali pesniško zbirko Poezija v barvah. Avtorji pesmi in ilustracij so naši učenci, uredili smo jo Sara Prevolnik, Dragica Milojević in Cveto Prevodnik. Najdete jo na posebni stojnici novoletnega bazarja, dobite pa jo s prispevkom 10 EUR za šolski sklad.

Barvitost življenja in sveta okoli nas se merita v najrazličnejših odtenkih. Enako velja tudi za barvitost naše domišljije, ki pri pisanju poezije pride še posebej do izraza. Svojo domišljijo so skozi pesmi v zbirki, ki je pred vami, barvali učenke in učenci naše osnovne šole, od najmlajših do najstarejših.

V njej se skozi njihove pesniške izdelke kaže ustvarjalna otroška duša, ki pa nam na trenutke ob svoji rasti in razvoju nehote ponuja tudi zelo odrasle poglede na svet. Čeprav so avtorji pesmi otroci in je zbirka namenjena predvsem njim, se ob njenem branju tudi odrasli lahko vrnemo v otroški svet.

Zbranim pesmim se pridružuje spremljajoča ilustrativna podoba, ki poudarja barvitost in večplastnost otroške domišljije ter pomeni sobivanje pesniškega in likovnega ustvarjanja, ki navkljub svoji različnosti hodita z roko v roki.

Ob branju pesmi iz te zbirke si barvajte trenutke po lastnem navdihu.

Sara Prevolnik

urednica

Namenitev dela dohodnine v šolski sklad

• Objavljeno: 03 December 2019
  • Zadetkov: 60

aaaaa

Spoštovani starši

Nasmejani otroški obrazi so kot sončni žarki.

Tudi v letu 2019 vas vse, ki želite nameniti dohodnino v šolski sklad, prijazno vabimo, da izpolnite obrazec Sklada 05 – Zahteva za namenitev dela dohodnine za donacije in ga oddate v tajništvo do petka, 13. 12. 2019.

Če ste v preteklosti dohodnino že namenili Skladu 05 in s tem našemu šolskemu skladu, vam zahteve ni potrebno ponovno oddati, velja trajno. V primeru, da pa ste v preteklosti dohodnino namenili drugemu upravičencu (organizaciji), sedaj pa jo želite nameniti nam, oddate zahtevo za Sklad 05 in bo s tem prejšnja namenitev avtomatično preklicana.

Zahvaljujemo se vam za vsak vaš prispevek.

Prijazen pozdrav.

Danica Šalej, ravnateljica

Obrazec za namenitev deleža dohodnine Šolskemu skladu šole.pdf

OBVESTILA

• Objavljeno: 28 November 2019
  • Zadetkov: 209

BAZAR 2019

ccccc

Spoštovani starši,

vabimo vas, da se nam pridružite

v ponedeljek, 2.12.2019, ob 15.30 uri v telovadnici šole

na kulturni prireditvi in novoletnem bazarju.

Najprej boste lahko spremljali kulturni program - nastope naših učencev, nato pa na bazarju izbrali izdelke učencev in prostovoljno prispevali svoj delček v šolski sklad.

Šolske dejavnosti bomo ta dan premaknili na popoldan, od 12. do 17.30 ure

Vozni red šolskih prevozov 2. 12. 2019